Nagłówek i druga linia nagłówka mówią nam, co oferujesz, a nagłówek formularza pomaga dobić targu. Tutaj możesz wyjaśnić, dlaczego Twoja oferta jest tak rewelacyjna, że warto dla niej wypełnić formularz.
Pamiętaj:
[ український ] [ русский ]
|
1. Stabilność RandstadZapewniamy o stabilnej sytuacji w naszej firmie, która wypracowała odpowiednie rozwiązania pomagające naszym pracownikom w tej kryzysowej sytuacji. |
|
2. Gwarancja zatrudnieniaNaszym pracownikom ze Wschodu Europy zapewniamy pracę w naszych zespołach u partnerów biznesowych Randstad na terenie całej Polski. |
|
3. Pomoc psychologicznaUruchamiamy specjalny numer telefonu 22 391 12 10, gdzie każdy pracowników zatrudniony przez Randstad uzyska wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim i rosyjskim. |
|
4. Wsparcie dla rodzin na Ukrainiea. zakwaterowanie - Randstad wraz z partnerami pracuje, by wspierać pracowników w znalezieniu zakwaterowania dla rodzin |
Pamiętaj! Pracując z nami masz gwarantowane ubezpieczenie zdrowotne dla Ciebie oraz rodziny, gdy przyjedzie do Polski.
Jeśli Twoja umowa o pracę lub umowa zlecenie kończą się w najbliższych dniach, wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad tym, aby wszystkie umowy z pracownikami z Ukrainy zostały przedłużone.
Pozostając w Polsce, Ty i Twoi bliscy możecie korzystać nie tylko ze wsparcia Randstad ale również z programów tworzonych przez działające w Polsce organizacje humanitarne jak również programy uruchomione przez Państwo Polskie. Kliknij, aby przejść do listy »
Jeżeli zamierzasz wyjechać z Polski – potraktujemy to z szacunkiem. Rozumiemy, że sytuacja jest szczególna i dlatego pragniemy pomóc każdemu pracownikowi w zaistniałej sytuacji.
a. Zgłoś się do Twojego managera lub koordynatora Randstad w zakładzie pracy i omów z nim swoją decyzję oraz poinformuj o terminie zakończenia pracy i wyjazdu z Polski.
b. Nie opuszczaj miejsca pracy bez informowania Randstad, nie opuszczaj miejsca zamieszkania bez poinformowania partnerów Randstad, za których pośrednictwem mieszkasz, to pomoże nam w lepszej koordynacji w szybko zmieniającej się sytuacji.
c. Łatwiej będzie Ci wrócić do nas do Polski, gdy wiemy kiedy i w jaki sposób wyjeżdżasz.
d. W rozmowie z Twoim koordynatorem lub informując biuro Randstad o zakończeniu pracy i wyjeździe z Polski zdeklaruj się również, czy będziesz chciał powrócić do pracy. Umieścimy Twoje dane w naszej bazie tak, abyś w momencie powrotu do Polski mógł szybko i bez problemów otrzymać wszystkie potrzebne zezwolenia, wrócić do pracy i znaleźć miejsce zamieszkania.
Najważniejsze: każdy pracownik Randstad zatrudniony przed 24 lutego, który sprowadził lub zamierza sprowadzić do Polski swoją najbliższą rodzinę, otrzyma wsparcie finansowe od Randstad w wysokości 1000 zł (łącznie na całą rodzinę). Wierzymy, że te pieniądze pomogą choć w części pokryć dodatkowe kosztów, które trzeba będzie ponieść w tej sytuacji.
Jeśli chcesz otrzymać wsparcie finansowe, zgłoś się do koordynatora Randstad w Twoim miejscu pracy.
Jesteśmy razem w tej trudnej dla wszystkich sytuacji
Zespół Randstad
Infolinia wsparcia dla pracowników z zespołów Randstad
Zadzwoń pod ten numer, aby uzyskać informacje na temat:
Jeśli Ty lub Twoi bliscy zamierzają przekroczyć granicę z Polską w obawie przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz do Polski wpuszczony. Jeśli jesteś pracownikiem zespołu Randstad lub członkiem rodziny takiego pracownika i nie masz aktualnie zorganizowanego miejsca zakwaterowania, skontaktuj się z naszą infolinią 22 391 12 11, aby uzyskać wsparcie ze strony Randstad.
Dla obywateli Ukrainy, którzy nie mają zorganizowanego miejsca zakwaterowania, Polska przygotowała też punkty recepcyjne w województwach lubelskim i podkarpackim. Otrzymasz tam tymczasowe zakwaterowanie. ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek. Lista punktów dostępna jest na stronie www.ua.gov.pl.
Jeśli jesteś pracownikiem zespołu Randstad i Ty lub Twoja rodzina przekroczyliście granicą z Polską, skontaktuj się z infolinią 22 391 12 11, aby uzyskać informacje na temat wsparcia, które Randstad oferuje. Wsparcie dotyczy:
Jeśli nie jesteś jeszcze pracownikiem zespołu Randstad lub członkiem jego rodziny, ale jesteś już w Polsce i poszukujesz zatrudnienia, przejdź do strony www.randstad.pl/ua/, gdzie znajdziesz aktualnie dostępne oferty pracy oraz kontakt do naszych konsultantów. Możesz także skorzystać z formularza: randstad.link/praca-UA. Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą.
Jeśli przybyłaś lub przybyłeś do Polski z Ukrainy i zamierasz przebywać w tym kraju przez następne miesiące, to zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez polskie władze, Ty i Twoi bliscy możecie pozostać w Polsce legalnie przez okres 18 miesięcy, licząc od 24 lutego 2022 roku. Przepisy obejmują:
Spełniając ten warunek, Ty i Twoi bliscy możecie otrzymać polski numer identyfikacyjny PESEL, który umożliwia korzystanie z pełnego pakietu pomocy na terenie Polski, w tym świadczeń socjalnych, zdrowotnych i edukacyjnych, a także pozwala na podjęcie przez Ciebie pracy. O nadanie numeru PESEL należy wystąpić do urzędu gminy lub miasta, w którym aktualnie przebywasz.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ua.gov.pl
Jeśli Ty lub Twoi bliscy przekroczyliście granicę Ukrainy z Polską, możecie podjąć legalną pracę w Polsce. Nie wiąże się to z dodatkowymi formalnościami - nie jest konieczne uzyskanie zezwolenia na pracę, ani wpisanie do ewidencji wniosku o skierowanie do pracy dla cudzoziemca.
Wszystkimi formalnościami zajmie się Twój pracodawca. W ciągu 14 dni zgłosi zatrudnienie do właściwego urzędu pracy.
Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy, który legalnie przebywa w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt lub jednorazowego zezwolenia, możesz także podjąć zatrudnienie bez dodatkowych formalności.
We wszystkich przypadkach warunkiem podjęcia zatrudnienia jest posiadanie numeru identyfikacyjnego PESEL nadawanego przez polskie władze. Wniosek o nadanie numeru PESEL należy złożyć w ciągu 60 dni od daty przekroczenia granicy. Aby uzyskać numer PESEL, należy zgłosić się do urzędu gminy lub miasta, na którego terenie przebywasz.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ua.gov.pl
Oferty pracy w Polsce w zespołach Randstad znaleźć można na stronie www.randstad.pl/ua
Jeśli pracowałaś lub pracowałeś w Polsce przed rozpoczęciem wojny, nowe przepisy wprowadzone przez polskie władze przedłużają ważność wydanej wizyt do 31 grudnia 2022 roku, jeśli ostatni dzień pobytu na podstawie tej wizy przypada w okresie od 24 lutego 2022 roku.
Dla pracowników z zespołów Randstad uruchomiliśmy dodatkową infolinię. Pod poniższym numerem telefonu możecie umówić się na rozmowę z psychologiem i uzyskać wsparcie w zakresie radzenia sobie ze stresem, niepewnością oraz emocjami, z którym możecie mierzyć się w tej sytuacji.
Infolinia czynna jest w dni powszednie od 9:00 do 19:00, w soboty od 9:00 do 17:00.
Jeśli poszukujesz dodatkowego wsparcia psychologicznego, udostępniamy też numery infolinii obsługiwanych przez organizacje pozarządowe:
Polskie władze przygotowały projekt zmian w przepisach dotyczących pobytu i zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce. Planowane zmiany dotyczą: zalegalizowania pobytu w Polsce przez 18 miesięcy oraz statusu pozwalającego na podjęcie zatrudnienia bez dodatkowych oświadczeń i zezwoleń.
Uwaga! Ta informacja zostanie zaktualizowana po uchwalaniu przepisów w polskim parlamencie.
Organizacje pozarządowe oraz instytucje organizują również bezpłatną pomoc prawną dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli polską granicę.
Na terenie Polski część przewoźników uruchomiła bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy. W większości przypadków podstawą do uzyskania uprawnienia do bezpłatnego przejazdu jest okazanie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego ukraińskie obywatelstwo. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych przewoźników.
Lista przewoźników oferujących bezpłatne przejazdy kolejowe:
Darmowa komunikacja miejska w największych miastach Polski:
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobowa infolinię 800 190 590. Uzyskać tam można informacje na temat świadczeń zdrowotnych udzielanych obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce. Infolinia dostępna jest w języku ukraińskim.
Mamy świadomość, że schronienie przed wojną znalazło w Polsce wiele ukraińskich dzieci. Jeśli do Polski przyjechały Twoje dzieci w wieku szkolnym (od 7 do 18 lat), pamiętaj, że mogą one kontynuować naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz liczyć na dodatkowe wsparcie nawet, jeśli nie posługują się językiem polskim. Nauka jest bezpłatna.
Szkoły organizują zajęcia z języka polskiego dla uczniów, którzy nie znają tego języka w stopniu wystarczającym. Część szkół tworzy też klasy przygotowawcze do nauki i organizują zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów. Ponadto placówki oświatowe organizują pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów.
Aby Twoje dziecko mogło rozpocząć naukę w szkole, zgłoś się do wybranej placówki edukacyjnej. W wybranej szkole należy złożyć wniosek o przyjęcie ucznia. W miarę możliwości udokumentuj dotychczasową naukę Twojego dziecka (świadectwa ukończenia poziomu nauczania, zaświadczenia), a w przypadku braku dokumentów sporządź oświadczenie o sumie ukończonych lat edukacji. Najbliższa szkoła podstawowa z rejonu, w którym mieszkasz, ma obowiązek przyjąć wniosek. Pozostałe szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe rozpatrują wnioski pozytywnie, o ile posiadają wolne miejsca w placówce. W przypadku braku dostępnych miejsc należy skontaktować się z urzędem gminy lub miasta, w którym mieszkasz.
Więcej informacji można uzyskać w broszurze przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Polskie Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało też informacje dla studentów, którzy chcieliby w Polsce kontynuować przerwany tok nauki na uczelniach wyższych. Informacje dostępne są w specjalnej broszurze.
Polscy operatorzy telekomunikacyjni przygotowali działania wspierające obywateli Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Polsce. Zebraliśmy podsumowanie wsparcie oferowanego przez operatorów.
Poniżej znajdziesz listę organizacji pomocowych, które mogą pomóc Ci w uzyskaniu dodatkowego wsparcia, jeśli musiałeś opuścić swój kraj i trafiłeś do Polski.
Randstad Polska Sp. z o.o. jest spółką zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr. 0000157531. Adres siedziby głównej Randstad Polska Sp. z o.o. al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa.
RANDSTAD, , HUMAN FORWARD and SHAPING THE WORLD OF WORK są zastrzeżonymi znakami Randstad N.V. © Randstad N.V 2021
© Randstad Polska 2025