zawartość poradnikaczy pracodawca może wykonywać pomiary temperatury swoim pracownikom?

Wiele firm powoli wraca do pełnego funkcjonowania, ucząc się jednocześnie działania w nowych warunkach, które wymagają szczególnej dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Jednym ze środków, które mogą być sprzymierzeńcem w działaniach firm, są pomiary temperatur. Pytanie, czy taki środek mogą stosować polscy pracodawcy?

Liliana-Strupp-2Wiele argumentów wskazuje na to, że pracodawcy, realizując swoje obowiązki wynikające z kodeksu pracy, nie muszą oczekiwać na szczegółowe wytyczne i zalecenia GIS.
Liliana Strupp, Head of Legal & Public Affairs w Randstad Polska

Lukasz-DudzikWarto przypomnieć wyrok NSA, w którym sąd wskazuje, że pracodawca ma obowiązek wykorzystać każdą zdobycz naukową, każdy postęp techniczny, każde doświadczenie życiowe dla wzmocnienia ochrony zdrowia i życia pracowników.
Łukasz Dudzik, starszy specjalista ds. prawa pracy w Randstad Polska

malgorzata-branskaNależy jednak pamiętać, że zgromadzone podczas pomiarów dane powinny być przetwarzane z zachowaniem zasad z art. 5 Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
Małgorzata Brańska, Inspektor Ochrony Danych w Randstad Polska

Różnymi perspektywami i prawnymi aspektami pomiarów temperatury eksperci Randstad dzielą się w przygotowanym dla pracodawców materiale wideo.

iphone_person_Icon_Blue_RGBzostaw swoje dane, aby obejrzeć materiał wideo