Help_Icon_Blue_RGBjak wygląda badanie plany pracodawców?

Od 2009 roku Instytut Badawczy Randstad realizuje badanie Plany Pracodawców. Co pół roku dzięki współpracy z ekspertami Gfk Polonia poznajemy oceny pracodawców dotyczące przyszłej sytuacji gospodarczej w kraju, ale także aktualnej kondycji finansowej badanych przedsiębiorstw. Ważnym elementem analizy są także plany w zakresie poziomu wynagrodzeń i zatrudnienia pracodawców z różnych sektorów gospodarki. Ponadto w związku ze świętami Bożego Narodzenia sprawdzamy, jakie inicjatywy firmy podejmują przy tej okazji – czy planują przyznać pracownikom okolicznościowe premie, czy zdecydują się na bony towarowe lub podarunki?

W tej edycji badania wzięło udział 1000 respondentów – przedstawicieli polskich pracodawców z kluczowych sektorów gospodarki. 

Gefocust_Werven_Icon_Blue_RGBjakie są najciekawsze wnioski z 42. edycji badania?

Choć oceny perspektyw polskiej gospodarki i sytuacji polskich firm wciąż nie są optymistyczne i nadal odczuwamy silny wpływ pandemii Covid-19, to jednocześnie pojawią się pierwsze optymistyczne sygnały. Udało się odwrócić negatywny trend w kwestii poziomu zatrudnienia. Plany w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy pojawiają się w odpowiedziach pracodawców dwa razy częściej niż zapowiedzi redukcji. 

42 PP - zmiana zatrudnienia - strona glowna

Pracodawcy mają też lepsze informacje w kwestii płac – w części polskich firm wzrosną wynagrodzenia, ale w dużej mierze wpływ na to będzie miała zmiana poziomu płacy minimalnej na początku 2021 roku.

Arbeidsvoorwarden_Icon_Blue_RGBwprowadź swoje dane, aby pobrać przygotowany dla Ciebie materiał: