Niedobór pracowników w głównych ośrodkach i coraz lepsza sieć dróg zachęcają inwestorów do szukania nowych miejsc dla logistyki. W 2019 mogą pojawić się niewykorzystane dotąd rynki. Szanse na nowoczesne centra dystrybucyjne mają takie miasta jak: Gorzów Wielkopolski, Świebodzin czy Legnica, ale też Olsztyn, Elbląg. Jakie są zalety i wady nowych miejsc tak na wschodzie, jak i na zachodzie kraju? Czy rzeczywiście mają szansę okazać się alternatywą dla głównych ośrodków?
Paweł Kopeć, Menedżer ds. klientów międzynarodowych i przetargów w Randstad Polska przygotował prezentację poświęconą temu zagadnieniu dla uczestników 15. Konferencji Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej.
Paweł Kopeć
Menedżer ds. klientów międzynarodowych i przetargów, Randstad Polska
Pierwsze doświadczenia zawodowe w obszarze HR zdobywał, kierując działem personalnym w spółce z branży konstrukcyjno-budowlanej. Kompetencje z zakresu budowania relacji i nawiązywania współpracy na szczeblu międzynarodowym rozwijał podczas 9-letniej pracy w służbie zagranicznej. W Randstad odpowiedzialny za poszerzanie współpracy z największymi globalnymi klientami oraz wsparcie nowych inwestorów w procesie wyboru lokalizacji i strategii zatrudnienia w Polsce. Koordynuje proces przygotowywania ofert do przetargów międzynarodowych oraz kooperację z biurami Randstad w innych krajach.