Help_Icon_Blue_RGBjak wygląda badanie plany pracodawców?

Nasze badanie realizujemy od ponad dekady. Pytamy w nim pracowników o ich perspektywę rynku pracy. Mierzymy rotację pomiędzy miejscami zatrudnienia, sprawdzamy obawy związane z utrzymaniem miejsc pracy i ocenę szans na zmiany w karierze. W każdej edycji dodatkowo analizujemy także rynkowe trendy, które szczególnie interesują pracodawców, z którymi współpracujemy.

W najnowszej edycji, którą realizowaliśmy w czerwcu, udział brało udział 1002 badanych reprezentujących różne gałęzie polskiej gospodarki.

Gefocust_Werven_Icon_Blue_RGBjakie są najciekawsze wnioski z 44. edycji badania?

Najnowsza edycja badania pokazuje, że odmrażanie gospodarki i zmniejszenie wpływu Covid-19 na rynek pracy wyraźnie uwidacznia wyzwania, z którymi pracodawcy mierzyli się przed pandemią. Wyhamowało rotacja na rynku pracy, a w dodatku niewielki odsetek badanych pracowników aktywnie rozgląda się za nowym miejscem pracy. Może to utrudniać pozyskanie wykwalifikowanej kadry w firmach, w których jest ona teraz poszukiwana.

87% uczestników badania jest przekonanych, że bez trudu znajdzie na rynku jakiekolwiek zatrudnienie. To poczucie pewności przekłada się na oczekiwania. Głównym motorem zmiany pracy ponownie staje się wynagrodzenie. 

monitor-rynku-pracy-44-grafika-LP

W najnowszej edycji badania przyglądamy się również kwestii urlopów w polskich firmach (ile Polacy mają zaległego urlopu? czy odbierają służbowe telefony w trakcie wypoczynku?), a także preferencje dotyczące systemów czasu pracy wśród badanych pracowników.

Arbeidsvoorwarden_Icon_Blue_RGBwprowadź swoje dane, aby pobrać przygotowany dla Ciebie materiał: