Coś mocnego

Powiedz coś więcej czytelnikowi

Nagłówek i druga linia nagłówka mówią nam, co oferujesz, a nagłówek formularza pomaga dobić targu. Tutaj możesz wyjaśnić, dlaczego Twoja oferta jest tak rewelacyjna, że warto dla niej wypełnić formularz.

Pamiętaj:

  • Punktory świetnie
  • prezentują korzyści
  • i pomagają zaskarbić sobie klientów.

Monitor Rynku Pracy jest naszym projektem badawczym, w którym obserwujemy rynek pracy z perspektywy pracowników, ich mobilności zawodowej oraz rozwoju kariery. Sprawdzamy w nim m.in. poziom rotacji w firmach, ocenę ryzyka utraty zatrudnienia, satysfakcję z wykonywanego zajęcia oraz główne powody poszukiwania nowego miejsca pracy.

W 38. edycji badania:

  • Co piąty pracownik zmienił pracę w ostatnim półroczu, a tyle samo – stanowisko u obecnego pracodawcy. Główne powody zmian to chęć rozwoju i wyższe wynagrodzenie, choć ich znaczenie spada. Czas poszukiwania pracy się skrócił, a poziom aktywności i obaw o utratę pracy pozostał stabilny. Mniej aktywne w poszukiwaniu pracy są osoby 40+, kadra zarządzająca i pracownicy administracji.

  •  

    Ocena szans na znalezienie pracy nie zmieniła się – największy optymizm wykazują pracownicy IT, budownictwa, handlu i gastronomii. Ponad połowa badanych otrzymała podwyżkę w 2019 roku, najczęściej o 5–10%. Najwyższe wzrosty wynagrodzeń (20%+) odnotowali samozatrudnieni oraz specjaliści IT i telekomunikacji. Co drugi pracownik spodziewa się kolejnej podwyżki.

  •  

    46% pracowników przewiduje pogorszenie sytuacji gospodarczej w 2020 roku. Największy optymizm panuje wśród młodych, pracowników ze wschodu i z branży budowlanej oraz gastronomicznej. Większość obawia się wpływu recesji na firmy – w tym utraty pracy i obniżek pensji. 2/3 planuje podjąć działania zwiększające swoją atrakcyjność na rynku.

Randstad_MasterBrand_Tech_Illustration_06_RGB_UseBackgroundBlue20.ai-1