Coś mocnego

Powiedz coś więcej czytelnikowi

Nagłówek i druga linia nagłówka mówią nam, co oferujesz, a nagłówek formularza pomaga dobić targu. Tutaj możesz wyjaśnić, dlaczego Twoja oferta jest tak rewelacyjna, że warto dla niej wypełnić formularz.

Pamiętaj:

  • Punktory świetnie
  • prezentują korzyści
  • i pomagają zaskarbić sobie klientów.

jak wygląda badanie monitor rynku pracy?

Nasze badanie realizujemy od ponad dekady. Pytamy w nim pracowników o ich perspektywę rynku pracy. Mierzymy rotację pomiędzy miejscami zatrudnienia, sprawdzamy obawy związane z utrzymaniem miejsc pracy i ocenę szans na zmiany w karierze. W każdej edycji dodatkowo analizujemy także rynkowe trendy, które szczególnie interesują pracodawców, z którymi współpracujemy.

W najnowszej edycji, którą realizowaliśmy pod koniec grudnia, uczestniczyło 1000 badanych zatrudnionych w kluczowych gałęziach polskiej gospodarki.

jakie są najciekawsze wnioski z 48. edycji badania?

Sygnalizowane przez nas we wcześniejszych badaniach ograniczenie planów rekrutacyjnych polskich firm widać także w decyzjach zawodowych polskich pracowników. Ofert może być na rynku mniej, ale przede wszystkim nie zawsze są one już na tyle atrakcyjne dla potencjalnych kandydatów. Dlatego w najnowszym badaniu Monitor Rynku Pracy słabnie rotacja, czyli liczba pracowników, którzy w ciągu ostatniego pół roku zmienili pracodawcę. Zmienia się też katalog przyczyn. Widocznie maleje odsetek osób, które znalazły nowe miejsce pracy, bo były niezadowolone z dotychczasowego (z 38 do 30 proc.), ale jednocześnie rośnie procent badanych, którzy stracili zatrudnienie (z 20 do 26 proc.). 

48-mrp-infografika-lp-1

W najnowszej analizie Randstad przyglądamy się również podejściu pracowników do formy szkoleń organizowanych przez pracodawcę, a także kwestii badania potrzeb rozwojowych członków zespołów. Ponadto sprawdzamy, które benefity oferują pracodawcy najczęściej, a które spotykają się z największym zainteresowaniem pracowników.

wprowadź swoje dane, aby pobrać przygotowany dla Ciebie materiał: