Coś mocnego

Powiedz coś więcej czytelnikowi

Nagłówek i druga linia nagłówka mówią nam, co oferujesz, a nagłówek formularza pomaga dobić targu. Tutaj możesz wyjaśnić, dlaczego Twoja oferta jest tak rewelacyjna, że warto dla niej wypełnić formularz.

Pamiętaj:

  • Punktory świetnie
  • prezentują korzyści
  • i pomagają zaskarbić sobie klientów.

jak wygląda badanie plany pracodawców?

Realizowane od 2009 roku badanie jest kompleksową analizą działań, które na rynku pracy podejmują pracodawcy w związku m.in. z ich oceną koniunktury gospodarczej i własnej sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Regularnie pytamy firmy o ich plany w zakresie poziomu zatrudnienia i wynagrodzeń. Przyglądamy się również najważniejszym trendom, jakie zachodzą w obszarze HR.

W najnowszej edycji, zrealizowanej na przełomie kwietnia i maja, udział wzięło 1000 przedsiębiorstw z kluczowych sektorów polskiej gospodarki.

jakie są najciekawsze wnioski z 46. edycji badania?

Obecnie 46% planuje wzrost wynagrodzeń w nowym roku - to poziom jedynie nieznacznie niższy niż przed rokiem. Jedynie 4% firm planuje podwyżki przynajmniej kompensujące inflację, czyli powyżej 16%. Blisko 60% firm planuje podwyżki od 4% do 10%, rok temu było to ok. 40%. Podwyżka wynagrodzenia minimalnego rzadko jest jedynym powodem planowanych wzrostów wynagrodzeń. Jedynie 5% firm planuje podwyżki wyłącznie z powody wzrostu płacy minimalnej, a dla dalszych 35% jest to główny, ale nie wyłączny powód.

46-pp-placa-minimalna

W najnowszym badaniu przyglądamy się także planom w zakresie zmian poziomu zatrudnienia w firmach w Polsce, w tym planom rekrutacyjnym. Sprawdzamy również, co firmy szykują dla pracowników z okazji świąt.

wprowadź swoje dane, aby pobrać przygotowany dla Ciebie materiał: