Coś mocnego

Powiedz coś więcej czytelnikowi

Nagłówek i druga linia nagłówka mówią nam, co oferujesz, a nagłówek formularza pomaga dobić targu. Tutaj możesz wyjaśnić, dlaczego Twoja oferta jest tak rewelacyjna, że warto dla niej wypełnić formularz.

Pamiętaj:

  • Punktory świetnie
  • prezentują korzyści
  • i pomagają zaskarbić sobie klientów.

jak wygląda badanie monitor rynku pracy?

Nasze badanie realizujemy od ponad dekady. Pytamy w nim pracowników o ich perspektywę rynku pracy. Mierzymy rotację pomiędzy miejscami zatrudnienia, sprawdzamy obawy związane z utrzymaniem miejsc pracy i ocenę szans na zmiany w karierze. W każdej edycji dodatkowo analizujemy także rynkowe trendy, które szczególnie interesują pracodawców, z którymi współpracujemy.

W najnowszej edycji, którą realizowaliśmy w maju i czerwcu, uczestniczyło 1000 badanych zatrudnionych w kluczowych gałęziach polskiej gospodarki.

jakie są najciekawsze wnioski z 52. edycji badania?

Ustabilizował się poziom rotacji w firmach, ale silniej zarysowuje się znaczenie wynagrodzenia w tym procesie. W opinii pracowników chwilowo trudniej jest o nową pracę, szczególnie bardziej perspektywiczną, a czas poszukiwania zatrudnienia wydłużył się do nieco ponad 3 miesięcy. Kumuluje się jednocześnie chęć zmiany zatrudnienia, choć w większości przypadków nie mówimy jeszcze o radykalnych decyzjach ze strony pracowników.

W najnowszej edycji badania Monitor Rynku Pracy przyglądamy się też równowadze między życiem prywatnym a zawodowym w trakcie urlopu. Badanie pokazuje, że coraz więcej Polaków ma przestrzeń, aby skorzystać z całej przysługującej im puli dni wolnych. Jednak ponad połowa z nich w trakcie wypoczynku odbiera telefon służbowy.

52mrp-grafika-ilustracyjna

wprowadź swoje dane, aby pobrać przygotowany dla Ciebie materiał: